راهنمایی خرید پاور بانک و نکاتی درباره ی آن

چهار شنبه 15 اسفند 1397 1271 بازدید کننده گروه دسته بندی نشدهپاوربانک ها دستگاه هایی هستند که شارژ را درون خود نگهداری می کنند و زمانی که شارژ گوشی شما تمام شد ,می توانید با اتصال گوشی خود به آنها گوشی خود را شارژ کنید و در واقع از شارژ آنها استفاده کنید .

ظرفیت پاوربانک

ظرفیت مناسب را انتخاب کنید

ظرفیت، نخستین و مهمترین فاکتوری است که هنگام خرید پاوربانک باید به آن توجه کنید. درواقع برای تعیین,ظرفیت مناسب پاوربانک باید توجه کنید که با یک شارژ کامل پاوربانک، چند بار می‌توانید , گوشی خود را شارژ کنید.

پاوربانک‌ها با ظرفیت‌های حداقل ۵٠٠٠ و تا حداکثر ٨٠٠٠٠ میلی‌آمپری در بازار موجود هستند. انتخاب ظرفیت ,مناسب پاوربانک کاملا به نیازتان برمی‌گردد. برای نمونه اگر یک گوشی با باتری ٣٠٠٠ میلی‌آمپری دارید, و می‌خواهید برای سفری یک یا دو روز باتری مورد نیاز گوشی را تامین کنید، یک پاوربانک ١٠٠٠٠ میلی‌آمپری پاسخگوی نیازتان است، اما در صورتی که می‌خواهید لپ‌تاپ خود را با پاوربانک,شارژ کنید، باید به فکر خرید پاوربانک حداقل ٣٠٠٠٠ میلی‌آمپری باشید.

ظرفیت واقعی با ظرفیت اسمی متفاوت است

ظرفیتی که برای پاوربانک‌ها مشخص می‌شود ظرفیت اسمی است و هیچ پاوربانکی در اصل ظرفیتی برابر با ,ظرفیت اسمی خود را ارایه نمی‌دهد. بسیاری از پاوربانک‌ها دارای راندمان ٧٠ تا ٨٠‌درصد هستند،

معنای ظرفیت اسمی پاوربانک

به این معنا که تنها می‌توانند ٧٠ تا ٨٠‌درصد از ظرفیت اسمی خود را ارایه دهند، یعنی یک پاوربانک ١٠٠٠٠میلی‌آمپری , تقریبا ظرفیتی حدود ٧٠٠٠ تا ٨٠٠٠ میلی‌آمپر دارد. البته برخی از پاوربانک‌ها هم ادعای داشتن ,راندمان ٩٠‌درصدی را دارند. در نتیجه هنگام خرید پاور بانک باید به ظرفیت ولقعی ان توجه داشت.

اندازه و وزن پاوربانک مهم است

پاوربانک‌ها را معمولا برای استفاده در مکان‌هایی که پریز برق موجود نیست، مثلا در مسیر رفت‌وآمد یا در مسافرت , و… استفاده می‌کنیم. در همه این شرایط‌ پاوربانک را همراه خود حمل می‌کنیم، بنابراین اندازه و وزن پاوربانک بسیار مهم می‌شود.

تناسب آمپر پاوربانک و آمپر دستگاه‌

در کنار ظرفیت، سرعت شارژ دستگاه با استفاده از پاوربانک هم اهمیت بسیاری دارد. آمپر، فاکتوری است , که نشان می‌دهد پاوربانک با چه سرعتی گوشی یا سایر دستگاه‌های دیجیتالی را شارژ می‌کند.

پاوربانک‌های معمولی آمپری بین ١ تا ٣,۵ دارند، اما هر چه میزان آمپر یک پاوربانک بالاتر باشد، سرعت شارژ ,دستگاه شما هم بالاتر می‌رود. البته در صورتی این اتفاق می‌افتد که گوشی یا تبلت شما بتواند , از این آمپر پشتیبانی کند.

پاوربانک با آمپر بالا

اگر گوشی شما نمی‌تواند آمپر بالایی را پشتیبانی کند، خرید پاوربانکی که آمپر بالایی ارایه می‌دهد، تاثیری در سرعت شارژ گوشی ندارد.

آمپر دستگاه را از کجا تشخیص دهیم؟

معمولا یکی از پورت‌های پاوربانک با آمپر کمتری طراحی می‌شود که پاسخگوی نیاز دستگاه‌های کوچک مانند mp۴ است. پورت‌های دیگر با آمپر بالاتر ساخته می‌شوند تا بتوانند گوشی یا تبلت را با سرعت بالاتری شارژ کنند،اما در صورتی که همزمان چندین دستگاه را به پاوربانک متصل کنید،

معمولا جمعا آمپر کمتری نسبت به مجموع آمپر پورت‌ها دریافت می‌کنید.

گذشته از سرعت شارژ دستگاه، برخی معتقدند که آمپر نامتناسب با گوشی، چه کمتر و چه بیشتر، در طولانی مدت به باتری گوشی آسیب می‌رساند. البته برخی از پاوربانک‌ها به صورت اتوماتیک آمپر خروجی , خود را با آمپر مناسب با باتری گوشی تنظیم می‌کنند.

پاوربانک‌های چند پورته بخرید

فرض کنید به سفری خانوادگی رفته‌اید و می‌خواهید چندین گوشی را همزمان شارژ کنید یا این‌که می‌خواهید ,گوشی، هدست، می‌بند و… را در آن واحد با هم شارژ کنید. در این شرایط پاوربانکی که تنها یک پورت , داشته باشد، کافی نیست، بنابراین بهتر است به فکر خرید پاوربانکی با ٢ یا ٣ پورت باشید.

بیشتر بدانید پاور بانک چگونه کار می‌کند ؟

تعریف پاوربانک

۱ a5242پاوربانک‌ها درواقع باطری های خاصی هستند که در یک مدار خاص با شارژ الکتریکی مشخص ، فشرده شده‌اند.

آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که انرژی الکتریکی را ذخیره کنید و درزمان لازم ازانرژی موجودبرای شارژ موبایل, یا تبلت استفاده نماید.

امروزه استفاده ازپاوربانک تقریبا به امری معمول تبدیل شده است وبه عنوان امری ضروری برای استفاده کنندگان ,موبایل وتبلت وپخش کننده‌های پرتال شناخته شده است.

پاوربانکها برای تمام دستگاههایی که دارای پورت یو اس بی(USB) باشندقابل استفاده است، بطور مثال:اسپیکرهای پرتابل، سیستمهای GPS ، پلیرهای MP3 ، تلفن های هوشمند و تبلتها میتوانند با پاوربانک‌ها شارژ شوند.

بطورخلاصه هر دستگاهی که به کمک پورت USB شارژ می‌کنید را میتوانید با پاوربانک شارژ نمایید.

فقط نکته مهم اینست که فراموش نکنید پاوربانک را نیز شارژ نمایید.