نحوه تشخیص اصالت کارتریج

دوشنبه 1 بهمن 1397 1343 بازدید کننده گروه دسته بندی نشدهنحوه تشخیص اصالت کارتریج:

  1. هولوگرام : اگر چه هولوگرام های مشابه بر روی جعبه کارتریج های غیر اصلی امروز با کیفیت های خیلی بالا تولید می شوند ولی همچنان با نمونه اصلی تفاوت های فراوانی دارند که بارزترین آن ها را می توان 3 بعدی بودن هولوگرام و نحوه حرکت محتویات داخل هولوگرام هنگام تکان دادن جعبه کارتریج دانست که در نمونه های مشابه و غیر اصلی یافت نمیشود.
  2. نوع سر پلمپ در کارتریج های لیزری کاملا با نمونه غیر اصلی متفاوت است از این جهت که این قسمت باید کاملا چسبیده به بدنه کارتریج باشد و هنگامی که کاربر قصد کشیدن پلمپ کارتریج را دارد سر پلمپ را بکشد و سپس نوار پلمپ را از داخل کارتریج بیرون بکشد و به نوعی سر پلمپ روی کارتریج باید جزئی از بدنه آن هنگام تولید (قالب خورده باشد) که در نمونه های غیر اصلی اینگونه نیست.
  3. درج اطلاعات (تاریخ ساخت , سریال کارتریج) به صورت برجسته روی بدنه آن که با شماره های درج شده روی جعبه مطابقت دارد.
  4. اگر در تشخیص ظاهر و پیدا کردن نشانه های ظاهری مردد هستید بهترین ابزار و بارزترین نشانه کارکرد استاندارد کارتریج است که برای هر مدل تعداد پرینت تعریف شده از جانب شرکت در قسمت مشخصات فنی دستگاه ها درج شده و همواره در طول مصرف بدون پودر ریزی یا پخش جوهر و ایراد چاپی قابل استفاده بوده و در نمونه های غیر اصلی به ندرت دیده می شود که این مهم رعایت گردد.