ترفند باز کردن سایت ها بدون نیاز به اینترنت!!!

سه شنبه 11 دی 1397 981 بازدید کننده گروه دسته بندی نشدهباید بدانید برای باز شدن سایت بدون اینترنت ترفندی وجود دارد که ما در این مطلب آن را به شما معرفی می کنیم .شما با استفاده از کش های سایتی که قبلا باز کرده اید به طور مجدد می توانید به آن سایت دسترسی پیدا کنید بدون اینکه به اینترنت احتیاج داشته باشید . با ما همراه باشید:

راهی برای باز شدن سایت بدون اینترنت

با وجود اینترنت میتوان به سایت ها و مراجع آنلاین وابسته به این شبکه دسترسی داشت. اما اگر زمانی به اینترنت دسترسی نداشتیم و آنلاین نبودیم چگونه میتوان وبسیات ها را لود کنیم؟

قصد داریم ترفندی را معرفی کنیم که به وسیله آن بتوانید وبسیات های از پیش لود شده خود را در زمانی که بهاینترنت دسترسی ندارید باز کنید. این روش تنها با استفاده از مرورگر کروم قابل انجام است.

در واقع شما با اینکار از کش های ذخیره شده در مرورگرتان برای باز کردن وبسایت ها استفاده کرده و قابلیتی را فعال میکنید که کروم میتواند سایت هایی که قبلا به آن سر زدید را در مواقعی که اینترنت وجود ندارد باز کند.

در ابتدا برای بازکردن وبسیات های در مواقعی که اینترنت ندارید، به مرورگر گوگل کروم نیازمند هستید که میتوانید آن را از این آدرس دانلود کنید.

۱٫وارد کروم شوید و عبارت chrome://flags را وارد کنید و با زدن دکمه ی اینتر آن را جستجو کنید.

۲٫در صفحه ای که لود شد گزینه ای با نام Enable Show Saved Copy Button Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android را بیابید ( میتوانید با استفاده از دو کلید ctrl و F کادر جستجو را باز کنید و عبارت را در آن جستجو کنید).

آن را بر روی حالت Enable Secondary قرار دهید. و در آخر دکمه ی Relaunch now را کلیک کنید تا مرورگر ریستارت شود.

۳٫بعد از انجام اینکار، هنگامی که در حالت آفلاین وبسایتی را جستجو میکنید که قبلا آن را دیده بودید، در کنار Reload، گزینه ی جدیدی با نام Show Saved copy نمایان میشود و با کلیک بر روی این گزینه میتواند وبسیات را در حالت آفلاین باز کنید.

بیشتر بدانید چرا برخی از سایت‌ها باز نمی‌شوند

مهندس محمد عادلی کارشناس فناوری اطلاعات با بیان این مطلب اظهار داشت: باز نشدن برخی از سایت هادلایل زیادی از جمله مشکل سرویس دهنده، بسته شدن ای پی اینترنت توسط سرور و یا خود سایت و یا مشکل تنظیمات آی پد بر روی دامنه دارد. اما کندی سرعت اینترنت دلیل اصلی باز نشدن بسیاری از آنها نیست.

وی در توضیح اینکه خیلی از سایت ها فیلتر نیستند اما کاربر موفق به باز کردن آن ها نمی شود؛ گفت: این مشکل ناشی از سرور و اختلالات فنی آنها بوده و یا می تواند از درست ست نشدن آی پی سرور بر روی دامنه باشد؛ همچنین اگر آی پی اینترنت کاربر در سرور سایت مربوطه بلاک شده باشد کار بر نمی تواند سایت مورد نظر را باز کند.

این کارشناس فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که کاربر در مواجهه با چنین سایت هایی چه کاری می تواند انجام دهد اذعان داشت: اگر مشکل از سمت سرور سایت باشد که کاربرکار خاصی نمی تواند بلکه زیرا مسولیت سایت موظف به پیگیری این مشکل است

ولی در صورتی که آی پی کار بر توسط سرور بسته شده باشد باید به مسئول سایت اطلاع داده و یا اینکه از طریق یک آی پی و سرویس دهنده دیگر به سایت مربوطه مراجعه کند.